רוסיה קוראת למשטר אסד לגרש את לוחמי מיליציית ווגנר מסוריה

היום, 27 באוגוסט, קרא סגן שר ההגנה הרוסי, "יונוס בק יבקורוב, למשרד ההגנה הסורי לגרש את לוחמי מיליציית "ווגנר" מסוריה או שהם יצטרפו לצבא הרוסי.

דברים אלו נאמרו בביקורו של יבקורוב בבירת סוריה דמשק בשעות הבוקר, שם ערך פגישה עם מפקדים צבאיים משורות המשטר, במטרה לדון בכמה נושאים, ובראשם נושא שכירי החרב הרוסים של ואגנר הפעילים בסוריה.

לפי מקורות שצוטטו על ידי "מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם", יבקורוב הנחה את מנהיגי המשטר הסורי להודיע ​​לווגנר על הצורך לסגת מסוריה או להצטרף לשורות הצבא הרוסי המוצב בה.

נמסר כי בעקבות הדברים נפגש שר ההגנה הסורי, הגנרל עלי מחמוד עבאס, עם מפקדי ווגנר בסוריה והציע להם למסור את נשקם ולסגת מסוריה תוך חודש לכל היותר, או להצטרף לצבא הרוסי בסוריה ולפעול תחת פיקודו.

מיליציית ווגנר החלה לפעול בסוריה בשנת 2015, שם נלחמה באכזריות לצד כוחות המשטר, וכן פעלה לשמירה על שדות הנפט במזרח סוריה.

מדיווחים בעיתונות עולה כי מיליציית "ווגנר" פועלים בשדות הנפט בבדיה (המדבר הסורי), בנוסף לנוכחותם בשטח הכפוף להבנות של טורקיה ורוסיה, המכונה "אזור הסלמה", וכן יש יותר מ-3,000 מתגייסים סורים תחת פיקודם בתוך ומחוץ לסוריה.

الأخبار الليلة | قصف روسي - سوري مكثف على إدلب.. وسفير فرنسا في النيجر يرفض  المغادرة بعد "طرده" - YouTube

קרדיט: בלדי ניוז    קרדיט לתמונה: אלחדת'