בתוך מנהרת הטרור בביה״ח שיפאא

לוחמי צה״ל ושב״כ בתוך מנהרת הטרור בביה״ח שיפאא׳: צה״ל חושף את המשך תוואי מנהרת הטרור, עשרות מטרים של תוואי מנהרה מסועפת, העוברת גם מתחת לבניין הקטארי בבית החולים, חדרי לחימה, מסתור ושהייה של ארגון הטרור חמאס ושני פירי מנהרות נוספים שנחשפו בסמוך לבית החולים בהכוונת השב״כ

 

כוחות מיוחדים של צה״ל ושב״כ בהם יחידת שלדג, עוקץ, יהל״ם, לוחמי חילוץ והצלה וכוחות נוספים, בפיקוד צוות קרב חטיבתי 7, ממשיכים בחישוף תוואי מנהרת הטרור וחשפו כי המנהרה בבית החולים שיפאא’ עוברת ברובה תחת מבני בית החולים.

מאחורי דלת ההדף שנפרצה, אותרו במנהרה חדרי מלחמה, חדר שהייה ומסתור ממוזג, וכן שירותים ומטבח לשהייה ממושכת.
כמו כן, כוחות צוות קרב חטיבתי 7 איתרו פיר שיוצא מתוך מוסד חינוכי ופיר נוסף במרחב הסמוך לבית החולים. בנוסף, הכוחות איתרו במרחב בית החולים אמצעי לחימה רבים וכן ממצאים אשר יכולים להעיד על שהייה קודמת של חטופים.

הממצאים מוכיחים באופן חד משמעי את שיטת הפעולה של ארגון הטרור חמאס שפועל באופן שיטתי מתוך בתי החולים. ארגון הטרור חמאס בונה מתחמי תת-קרקע מתחת לבתי החולים תוך ניצול תשתיות בית החולים, ומנהל מהם לחימה.

הוא מאחסן אמצעי לחימה רבים במוקדים שונים במבני בית החולים ומשתמש במרחב בית החולים וסביבתו כמפקדת טרור תוך שימוש ציני במערכת בתי החולים. זוהי הוכחה נוספת לשימוש שעושה ארגון הטרור חמאס בתושבי רצועת עזה כמגן אנושי, בדגש לחולים ורופאים.

קרדיט: דובר צה"ל