הצי האמריקאי תפס 450 ק"ג הרואין וחשיש במפרץ הפרסי

פיקוד מרכז של צבא ארה"ב הודיע ​​על תפיסת מאות קילוגרמים של הרואין וחשיש בים הערבי.

פיקוד המרכז של צבא ארה"ב פרסם את הפוסט הבא:

 

בהודעה נאמר:  "הכוחות הימיים המשותפים המורכבים מ-38 מדינות, שבסיסם בבחריין, מחויבים לפעול להפסקת כל פעילות פלילית וטרור על ידי הבטחת חופש השיט ופעילות למעצר פורעי חוק".

פיקוד מרכז ארה"ב לא ציין את מקור הסמים והחשיש או את לאום הספינה שנתפסה.

הברחות סמים למפרץ… איראן והמשטר הסורי

ביום שני שעבר הודיעה משטרת דובאי כי הפילה את "כנופיית הברחת הקפטגון הגדולה ביותר" בעקבות מבצע "סערה".

היא הוסיפה בסרט תיעודי שפרסמה כי  המשטרה עצרה ספינת משא ענקית שהובילה אלפי מכולות שהגיעו ממדינה באסיה, כולל מכולות חשודות.

הסרטון חשף כי כנופיית הסחר בסמים נקטה בשיטה מילולית והנדסית, שכן היא יצרה חלקי רהיטים כדי להסתיר בתוכם כדורי קפטגון, מה שמזכיר משלוחי קפטגון שנעצרו על ידי הרשויות הסעודיות והמפרץ, המוחבאים באופן מקצועי במזון, מכונות וכו'. ., והמקור של משלוחי קפטגון הוא לעתים קרובות המשטר הסורי והמיליציות האיראניות.

דו"ח חדש שפרסם מרכז הבקרה האירופי לסמים והתמכרויות חשף כי אירופה הפכה לנקודה חשובה להעברת משלוחי קפטגון המגיעים למזרח התיכון, במיוחד לסעודיה.

אזרחים סורים או לבנונים (לפי לאום או לידה), שחלקם מתגוררים במדינות אירופה, מעורבים לעתים קרובות במבצעים אלה. באשר למיליציות החמושות הקשורות למשטר הסורי ולאיראן בלבנון ובסוריה, הן ממלאות תפקיד חשוב בסחר זה. דו"ח זה סיפק ראיות המצביעות על האופן שבו משטר אסד מרוויח כלכלית מהקפטגון ומסחר בסמים.

קרדיט: סוריה טי וי    קרדיט לתמונות: דובר הצי החמישי