פריגטת חדישה נוספת מצטרפת לסד"כ הצי המצרי המבצעי

הדובר הצבאי של הכוחות המזוינים המצריים הודיע ​​על הגעתה של הפריגטה (MEKO-A200) "אל-קאהר" לבסיס אלכסנדריה, והצטרפותה לכוחות חיל הים.

ראוי לציין כי חברת טיסנקרופ למערכות ימיות מסרה, ביום שישי, 26 במאי, את הפריגטה לצי המצרי. היא השנייה בסדרה של ארבע פריגטות MEKO® A-200 EN.

הטקס בברמרהאבן, שבו השתתפו בכירים בצי המצרי והגרמני, כלל גם את שמה של הספינה. מפקד חיל הים המצרי, האלוף אשרף איברהים אטווה, כינה את הספינה "אל-קאהר".

סגן אדמירל אטווה הצהיר, "פרויקט זה מהווה מודל למדינות רבות בתחום התיעוש הצבאי המשותף. היום, עם מסירת פריגטת קהר, הפרויקט שלנו הגיע למחצית הדרך".

وصول الفرقاطة "القهار" من طراز «MEKO-A200» إلى قاعدة الإسكندرية.. شاهد

קרדיט: רשתות חברתיות

 

MEKO® A-200 EN היא אחת מספינות המלחמה החזקות ביותר בשירות כיום בדגם שלה. ספינות הדור הבא הן באורך של למעלה מ-121 מטר, רוחב 16 מטר ומהירות מרבית של למעלה מ-29 קשר. עם עיצוב חמקני, הפריגטה תוכל לקחת על עצמה את התפקיד של פלטפורמת הלחימה המרכזית החדשה של הצי המצרי. לכל ספינה תהיה מגוון רחב של יכולות הגנתיות והתקפיות.

البحرية المصرية تتسلم الفرقاطة الثانية من طراز MEKO A-200 الألمانية الصنع  "سجم القهار" | منتدى التكنولوجيا العسكرية والفضاء

קרדיט לתמונות: רשתות חברתיות

 

בסך הכל הזמינה הרפובליקה הערבית של מצרים ארבעה כלי שיט זהים מבחינה מבנית, כאשר שלוש היחידות הראשונות ייוצרו בגרמניה והרביעית תיבנה על ידי חברת בניית ספינות אלכסנדריה במצרים. חוזה הבנייה נחתם בספטמבר 2018. עבודות הבנייה ב"אל-קאהר" החלו בדצמבר 2019, והשקתו באוגוסט 2021. המסע חזרה לבסיסה הקבוע אלכסנדריה יתחיל בעוד מספר ימים . אבן הדרך הבאה בפרויקט זה תהיה מסירת כלי השיט השלישי בסדרה, "אל-קאדיר", בהמשך השנה.

הפריגטה תהיה חמושה בכבדות בתותח ראשי לאונרדו 127/64 LW 127 מ"מ (ייתכן עם תחמושת VULCANO), 16 טילי קרקע-אוויר צרפתיים MM-40 Exocet 3 טילים נגד ספינות, 32 VL MICA NG שיגור אנכי. MBDA (הספינה היא הפלטפורמה הראשונה והלקוח הראשון של הטיל החדש הזה).

הפריגטה המצרית השנייה MEKO A200 EN "אל-קאהר" מתחילה בניסויים ימיים

קרדיט: ערביכ דפנס