נמשך המאמץ האירני להתפרס בגולן הסורי אך הכוחות הנאמנים לרוסיה בולמים

לפני כשבועיים דיווחנו כי "כוחות סורים הנאמנים לרוסיה מנעו כניסה החיזבאללה לאזור הגבול עם ישראל" וכי הם סלקו כוחות אלו באיומי נשק מהאזור והם חזרו לבסיסם בקונייטרה.

למי שהיה ספק אם האירנים ינסו שוב ,באמצעות כוחות הפרוקסי שלה , להתבסס לאורך גבול הגולן הדרומי עם ישראל , באה הידיעה הבאה ומספרת כי טור של מיליציות אירניות ולוחמי חיזבאללה ניסה היום שוב להיכנס לאזור המערבי של מחוז דרעא ,הגובל עם ישראל, אך מטען צד שהוכן על אחד הצירים,הנמצא בין העיירות זימרין ואלחארה ( زمرين والحارة) ,מבעוד מועד, התפוצץ ופגע  בג'יפ שחור שהיה בשיירה והוא הושמד. בפיצוץ נהרגו 2 אנשי מיליציות אירניות ו-3 אחרים נפצעו בינוני וקשה.

יש לציין כי באזור פועלים מסגרות צבאיות סוריות המשתייכות לגייס 5 והנאמנות לרוסים ובהם לוחמים ששרתו בעבר ביחידות המורדים בגזרה שעשו סולחה עם משטר אסד ואף הצטרפו לצבאו.

לאחרונה יש מאמץ של מספר עיירות בדרום הגולן הסורי לקחת את גורלם בידם וביחד עם הרוסים לסלק את הכוחות האיראנים וכוחות צבא סוריה הנאמנים לאיראן מהאזור. בין הערים נמצאים: ג'לין, חיט, טפס,בצרא א-שאם, סחם אלגולן ועוד.כוחות גייס 5 פרסו בכל האזור מחסומי דרכים המאויישים בחמושים ומונעים מהאיראנים ומהחיזבאללה להתבסס באזור שהוא גם בסמיכות לגבול ישראל.

מפקד האזור מטעם הרוסים הוא אבו זריק-عماد أبو زريق שהיה בעבר מפקד ג'ייש אלירמוק של המורדים והוא זה שפועל ,לאחר שחזר מירדן,בהחלטיות למנוע את התבססות האירנים באזור.

איראן מנסה שוב ושוב להקים מערך עמדות תצפית ומודיעין לאורך גבול ישראל ממפגש הגבולות סוריה-לבנון-ישראל בצפון ועד מפגש הגבולות סוריה-ירדן ישראל בדרום הגולן.

 

 

כתיבת תגובה