מילה על תעמולת אויב

ברשתות החברתיות ובאתרי עיתונות התעמולה של ארגוני הטרור ושאר חלאות מבקשי רעתנו, עלה סרטון תעמולה שפורסם אתמול 9 בנובמבר, באתר ‘המנהיג העליון’ של הרפובליקה האסלאמית של איראן.
בסרטון מ 2 במאי 1998, רואים את חמינאי במפגש עם אחמד יאסין, שהגיע לאיראן כאורחו של מוחמד ח'אתמי, נשיא איראן (שבמערב הנאור היו מי שאהבו לחשוב שמי שמוגדר באיראן כרפורמיסט ואפילו ליברלי, הוא רפורמיסט ליברלי במונחים המערביים…) ומעבר לקשקשת של חמינאי ושל יאסין, מראים לנו תמונות וקטעי וידאו "להעברת המסרים הנכונים".

אתעלם מהסרטון ומקשקשת התעמולה הנלווית אליו ברשת, ואתעלם גם שבחלק מהדיווחים ברשת על סרטון התעמולה, מדברים על כך שמדובר בסרטון תעמולה של חיזבאללה (על אף שבפינה השמאלית התחתונה, רואים בבירור את כתובת אתר האינטרנט של ‘המנהיג העליון’) ואזכיר לכם מספר דברים שנאמרו במפגש שהיה לפני 25 שנה.

 

מצמרר ומעניין לראות עד כמה הדברים שאמר ‘המנהיג העליון’ בפגישה עם אחמד יאסין, מייסד חמאס, אקטואליים ורלוונטים גם כיום, ועד כמה איראן פועלת נגד ישראל במשך עשורים לפי משנה סדורה במישורים שונים, ובהם גם בכל הקשור בפלסטינים. אציין שבשכונה שלנו במיוחד, חשוב לזכור מה אומרים אויבינו ולדעת שהם מתכוונים לכך.

מבין הדברים שנאמרו במפגש, אזכיר שחמינאי אמר: “האומה האיראנית נחושה לדבוק בעמדתה המדויקת והנכונה בעניין הפלסטיני וכל צרה הנגרמת מעמדה זו נחשבת לחסד וברכה מהאל הכול יכול. נעזור ללוחמים המוסלמים הפלסטינים, שום לחץ פוליטי ותעמולה לא ימנעו מהאומה האיראנית לתמוך בלוחמים המוסלמים בפלסטין".

 

חמינאי גם אמר: "ההתנגדות האסלאמית הפלסטינית לא תוותר על אף סנטימטר מהאדמה הפלסטינית."

והוסיף "פלסטין אינה מקום שקבוצה או ממשלה מסוימת יכולה להגיע לפשרה עליו עם כובשי אל-אקצא. פלסטין שייכת לכל המוסלמים ועם התנגדות נגיע למות קדושים בדרך זו או שנשחרר בסופו של דבר את אל-אקצא".

ושוב אזכיר ואדגיש – גם אם נדמה שהדברים יכלו להיאמר אתמול, הדברים נאמרו לפני 25 שנה.

מעבר לדברים אלה, חמינאי הוסיף דברים שמקבלים אחרי השבת השחורה משמעות מצמררת במיוחד, ואזכיר שחמינאי השווה את ישראל לנאצים ואמר שמי שתומך בציונים הוא כמו מי שתמך בגרמניה הנאצית והיטלר.

אסור לנו לזלזל באיומים של אויבי ישראל המבקשים להשמידנו, אסור לנו להתעלם מפעילות מתמשכת לאורך עשורים, שנועדה להשמיד את מדינת ישראל. ואזכיר שוב לומר את מה שצריך להיות מובן מאליו: בשכונה המזרח תיכונית, אסור לנו לחשוב ולדבר "מערבית", ואם חפצי חיים אנו, חובה עלינו לחשוב ולדבר "מזרח תיכונית"

ולסיום אומר, שגם אם צריך לא לאפשר לסרטוני תעמולה מסוג זה להשפיע עלינו, אנו חייבים להבין ולקחת ברצינות את המסרים שמאחורי התעמולה, ואם מישהו בשכונה אומר לנו שהוא רוצה להרוג אותנו, אנחנו חייבים להתייחס לכך במלא הרצינות, ולעשות מה שחובה עלינו לעשות. הבא להורגך השכם להורגו.

קרדיט: ערוץ הטלגרם מבט למזרח התיכון   קרדיט לתמונות: תסנים ורשתות חברתיות