ארה"ב חוששת שרוסיה תצליח לפצח את סודות הנשק שלה שנשלח לאוקראינה

לרוסיה יש יכולות גבוהות לפצח את סודות הנשק המערבי שהיא תופסת בשדות המערכה באוקראינה. הדבר הוכח במקרה של טילי "HIMARS" ו-"Storm Shadow", שרוסיה הצליחה להפיל הודות לפיתוח ושידרוג מערכות ההגנה האווירית שלה.

מסיבה זו חוששת ארה"ב לספק לאוקראינה את הדגמים העדכניים ביותר של טנקי אברמס וטילי ATACMS, מחשש שהם יפלו לידיה של רוסיה והיא תפצח את סודותיהם ותנצל זאת להגברת הידע שלה .

 

מדוע וושינגטון מפחדת לשלוח את הנשק המודרני שלה לאוקראינה?

לפי המומחה האמריקני מתיו הו, וושינגטון לא שלחה את כלי הנשק העדכניים שלה לאוקראינה מחשש  שרוסיה תלכוד כמה מהם, כמו טילי ה-HIMARS, שרוסיה פצחה , מה שהביא ליירוטם בקלות. 

הוא הוסיף, בראיון לערוץ Judging Freedom ביוטיוב, כי מסיבה זו האמריקאים נרתעים מלספק לאוקראינה טנקי "אברמס", והם ישלחו טנקי "אברהמס" מדגמי M1A1 הישנים מחשש שהרוסים יפצחו את הסודות שלהם.

האם אוקראינה תקבל טיל בליסטי ATACMS עם טווח של 300 ק"מ שישוגר ממשגרי HIMARS?
טיל בליסטי אמריקאי ATACMS 

הוא ציין כי רוסיה הצליחה לפצח את סודות טילי ה-HIMARS האמריקאים המתקדמים ביותר, ועל כן ארה"ב חוששת לצייד את קייב בטילי ATACMS מתקדמים. הוא גם ציין את החשש של וושינגטון שרוסיה תעביר לסין מידע שהגיע לידיה על נשק אמריקאי שתפסה, במיוחד לאור המתיחות בין וושינגטון לבייג'ינג.

משרד ההגנה הרוסי חנך לאחרונה, במהלך הפורום הצבאי-טכני הבינלאומי לשנת 2023, תערוכת כלי נשק מערביים שהצבא הרוסי לכד באוקראינה, לרבות טנקי נמר גרמני, משוריינים אמריקאים מדגם בראדלי, טנקים צרפתיים, משוריינים שוודיים וכלי נשק נוספים.

שר ההגנה הרוסי, סרגיי שויגו, אישר במהלך הפורום כי כלי נשק מערביים הוכיחו, בשדה הקרב, שיש להם פגמים רבים, בניגוד למה שהיצרנים מקדמים לגבי הפיתוח והביצועים יוצאי הדופן שלהם. (קרדיט: ערביכ דפנס)

הצבא האוקראיני ילמד כיצד להשתמש בטנקים של אברמס בימים הקרובים

קרדיט לתמונה: משרד ההגנה האמריקאי