ישראל תקפה 4 אתרים איראנים ושל חיזבאללה בסביבת דמשק. מה הותקף?

לפנות בוקר, היום , תקפו, כך על פי מקורות סורים , מטוסים ישראלים מטרות איראניות במרחב דמשק.


בלילה שבין שלישי לרביעי פתחו מטוסים ישראלים בסדרת תקיפות אוויריות נגד ארבעה אתרי מיליציות איראניות בסביבת הבירה דמשק.

מקור פרטי אמר לאתר החדשות של האופוזיציה – "Syria TV" כי המטוסים הישראלים תקפו אתר השייך למיליצית "חיזבאללה" הלבנונית בפאתי אזור אל-בג'אא – البجاع ,באזור הכפרי המערבי של דמשק, ב-2 יעפי תקיפה עוקבים, והוסיף כי האתר המותקף הוא מרכז להכשרת לוחמים של חיזבאללה, שהוקם לאחרונה בתוך "בסיס הדרכה אל-אע'ראר" – "مركز تدريب الأغرار" של דיוויזיה 4 הממוקמת באזור.

הגורם הוסיף כי המטוסים הישראלים תקפו גם נקודה השייכת ל"חיזבאללה" ליד מפעל השיש הממוקם על הכביש בין העיירות אל-סבורה לכפרי אל-אסד, ממערב לדמשק, מה שמצביע על כך שהתקיפות כוונו לנקודה נוספת השייכים למיליציות האיראניות בכביש בין אזורי אל-סבורה לחוות יעפור.

הגורם הפרטי אישר כי המטוסים הישראלים תקפו בשמונה יעפים את חטיבה 88 של דיוויזיה 7, הממוקמת בגבולות המנהליים בין מחוזות דמשק ודרעא שבדרום סוריה, והסבירו כי מדובר בתקיפה הקשה ביותר מסוגה אֵיִ פַּעַם.

הגורם ציין כי באזור אל-סבורה הייתה תנועה ערה של אמבולנסים לאחר התקיפה, מה שמעיד כי היו נפגעים בקרב כוחות המשטר והמיליציות האיראניות.

קרדיט: רשתות חברתיות

סיכום המטרות שהותקפו:

  • מטוסים ישראליים ביצעו סדרה של תקיפות אוויריות נגד ארבעה אתרי מיליציות איראניות בסביבת דמשק.
  • אתר אימונים השייך למיליצית "חיזבאללה" והותקף באזור אל-בג'א ממערב לעיר דמשק, עם שתי יעעפי תקיפה עוקבים.
  • אתר צבאי נוסף של "חיזבאללה" שהותקף היה ממוקם ליד מפעל השיש ואתר צבאי נוסף השייך למיליציות האיראניות על הכביש בין אל-סבורה ליעפור.
  • חטיבה 88 מדיויזיה 7 הותקפה ב-8 יעפים אוויריים.
  • באזור אל-סבורה נרשמה תנועה אינטנסיבית של אמבולנסים לאחר התקיפה, מה שמעיד על כך שיש נפגעים בקרב כוחות המשטר והמיליציות האיראניות.
  • זו המתקפה האלימה ביותר מסוגה אי פעם.

קרדיט: סוריה טי וי