ישראל הפציצה אתרים צבאיים של איראן, חיזבאללה וצבא סוריה במרחב דמשק

מעט אחר חצות, אמש, פתחו מטוסי קרב ישראליים בהתקפות אוויריות נגד עמדות הצבא הסורי בסביבת הבירה הסורית, דמשק, ופצעו שני חיילים, כך דיווחה סוכנות הידיעות של המשטר (SANA).

מהסוכנות נמסר, תוך ציטוט מקור צבאי, כי "בסביבות השעה 00:25 בבוקר היום ביצע האויב הישראלי תקיפה אווירית תוך ירי טילים מכיוון צפון הגולן הישראלי, כשהם מכוונים לכמה כמה אתרים צבאיים בסביבת דמשק".

הגורם הוסיף כי "ההפצצה הביאה לפציעתם של שני חיילים ולנזקים בחומר", והוסיף, "ההגנה האווירית שלנו יירטה את טילי התוקפנות והפילה את רובם".

גם ב-6 ביולי תקפה ישראל מהאוויר אתרים צבאיים של מיליציית "חיזבאללה" הלבנונית בבירה דמשק.

אתר החדשות הישראלי ynet מסר אז כי חיל האוויר תקף אז אתרי חיזבאללה לבנוניים תוך פציעת חמישה אנשי מיליציה, וציין כי צבא אסד לא הפעיל אז את מערכת ההגנה האווירית כדי להדוף את המתקפה.

בתקיפה אחרת כלי טיס ישראלי תקף מהאוויר ,בסביבת העיר חומס ,בשחר השני ביולי, וגורם צבאי המזוהה עם המשטר אמר אז, "בערך בשעה 00:20 בבוקר של אותו יום, האויב הישראלי ביצע תוקפנות אווירית מכיוון צפון מזרח ביירות, כשהוא מכוון לכמה נקודות בסביבת העיר חומס ואמצעי ההגנה שלנו". ההפצצה האווירית של טילי התוקפנות והאבדות הוגבלו לחומר בלבד, לפי מה שדווח על ידי סוכנות הידיעות הפרו-ממשלתית SANA.

ישראל, כבר שנים , נמצאת במתקפה נגד מה שהיא מתארת ​​כמטרות הקשורות לאיראן בסוריה, מבלי ליטול אחריות על תקיפות אלו.

קרדיט: בלדי ניוז   קרדיט לתמונה: רשתות חברתיות