כדורי סם הקפטגון הוא הנשק האיראני המסוכן ביותר באזור הערבי. דעה

סחר הסמים, במיוחד כדורי הסם קפטגון, הוא אחד מכלי הנשק החשובים ביותר של איראן, ומקורות המימון למיליציות של חיזבאללה באזור הערבי.

דיווחים בתקשורת ובעיתונות מייחסים לסחר בשווי מיליארדי דולרים החורג מתקציבן של מדינות ערב, מטרה להשמיד צעירים ערבים משני המינים על ידי תפיסת מוחותיהם וגופם ושימוש בהם כפצצות ביולוגיות וכימיות כדי להרוס את החברות שלהם.

הסלמה מסוכנת מתחוללת בגבול ירדן-סוריה, כפי שמסר דובר צבא ירדן: קולונל מוסטפא אל-הייארי, "ארגונים איראנים זוממים אג'נדות זרות המיועדות לפגוע בביטחון הלאומי הירדני".

מבצעי הברחת הסמים הפכו מאורגנים וזוכים לטיפול ותמיכה מאנשים ומפקדים במשטר הסורי ובשירותי הביטחון שלו, וכן ממיליציות חיזבאללה ואיראן הממוקמות בדרום סוריה.

מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם חשף גם כי מיליציות סוריות הקשורות לחיזבאללה הגבירו לאחרונה את העברת סמים וחומרי גלם לייצור "קפטגון" מלבנון לקלמון באזור הכפרי של דמשק.

אין ספק שאיראן, עם הנשק המסוכן שלה, פועלת להפצת פשע וליצור מאפיה המזוהה עמה כדי לערער את החברות הערביות ולערער את הביטחון והיציבות של האזור, במיוחד כאשר היא שולטת בגבולות לבנון, סוריה ועיראק. דרך הזרועות והמיליציות שלה שם.

הנשק של חיזבאללה עדיין שולט בגבולות לבנון, למרות דחייתו של הרחוב הלבנוני את שיטותיו ורצונו בשינוי. תוצאת הבחירות לפרלמנט חשפה כי המיליציה של חיזבאללה איבדה את רוב המושבים בפרלמנט, עדות ברורה למצב חוסר שביעות הרצון והדחייה מצד הרחוב הלבנוני נגד שיטות ההרס של חיזבאללה, המגבירים את בידודו באזור הערבי.

כמו כן, עלינו לציין שהאזורים המשוחררים בצפון סוריה עדים למלחמה עם אותם כלי נשק שמטרתה להשמיד צעירים מרדנים ולפרק את החברה באמצעות סוחרי סמים המקדמים ומוכרים סמים בסביבה מתאימה שבה רוב הצעירים חסרי מודעות והשכלה.

קמפיינים רבים שפתחו הפלגים בצבא הלאומי למאבק בהפצת הסמים באזור המשוחרר, בו נמצאת העיר מארעא ואחרים, היו עדים לאחרונה למסעות טיהור שבאמצעותן רדפו הפלגים אחר הסוחרים ועצרו חלק גדול מהם.

לבסוף, דעתי היא שהמלחמה האזוטרית של איראן בסמים "והקפטגון" היא אחת המלחמות המסוכנות ביותר שהיא מנהלת נגד האזור הערבי בכלל וסוריה בפרט, ומדינות ערב חייבות להיות מודעות לסכנת התפשטות הסמים ושיעור גבוה של התמכרות בקרב צעירים במיוחד. 

עונש מוות עשוי להיות אחד הפתרונות הטובים ביותר הקיימים להתמודדות עם הנשק הזה.

קרדיט: זייתון ניוז – בילאל מוחמד אל-שייח – סופר פוליטי ופעיל מהפכני סורי