ושוב מחווה הומניטרית הופכת לפצצה מתקתקת- נעצרו ערבים ישראלים

ושוב אנחנו רואים איך מחווה הומניטרית כלפי ערבים הופך לפצצה מתקתקת נגד תושבי ישראל.

שוב החליטו בכירים בישראל כי שווה להיראות “יפה” בעיני העולם ומאשרים מחוות הומניטריות על חשבון ביטחונם האישי של תושבי ישראל.

שוב שיקול דעת מוטעה כמעט עולה לנו בדמים . 

מספיק להמר על חיי תושבים שלווים ששמים מבטחם על שיקול הדעת של שומרים על ביטחונם!!!

Related image

הותר לפרסום כי במסגרת פעילות שירות הביטחון הכללי בשיתוף משטרת ישראל, נחשפה וסוכלה בשבועות האחרונים תשתית ריגול של חמאס רצועת עזה שהפעילה סוכנים, אזרחים ישראלים, בתוך ישראל.*

במסגרת הפעילות שנחשפה, עולה כי *אנשי הזרוע הצבאית של חמאס גייסו אזרחים ישראלים, להם משפחה ברצועת עזה, לטובת איסוף מודיעין ביטחוני בתוך ישראל שישמש לקידום פעילות טרור נגד מטרות ויעדים ישראלים. התשתית ניצלה את העובדה שלאותם אזרחים ישראלים אפשרות להיכנס לרצועת עזה נוכח הימצאות משפחתם ברצועה, דבר אשר הקל על הזרוע הצבאית של החמאס לגייסם.

בתאריך 02 בינואר 2020 נעצרו לחקירת שב”כ שני אזרחים ישראלים *ראמי עאמודי ורג’ב דכה.

*- רמי עאמודי – בן 30, תושב חאן יונס במקור, מתגורר בתל אביב מאז חודש נובמבר 2019, בן לאם יהודייה-ישראלית ואב תושב רצועת עזה, גדל כל חייו ברצועת עזה עם משפחת אביו. לפני כשנתיים חודש הקשר בינו ובין אמו הישראלית, ובחודשים האחרונים פעל עאמודי בסיוע אמו להוצאת תיעוד ישראלי ועבר להתגורר עמה בישראל.

*- רג’ב דכה – כבן 34, תושב עזה במקור, אמו אזרחית ישראלית תושבת לוד, התגורר כל חייו ברצועת עזה ובמהלך 2017 פעל להוצאת דרכון ישראלי על רקע אזרחות אמו. מאז עבר להתגורר בישראל כאשר אשתו וחמשת ילדיהם מתגוררים ברצועת עזה, אותם נהג לבקר באופן תכוף אחת למספר חודשים.

מחקירות השניים בשב”כ עלה כי השניים גויסו באופן דומה על ידי אנשי חמאס בעודם ברצועה, ונשלחו מטעם החמאס הצבאי להיכנס לישראל, תוך שמתקיים עימם קשר מבצעי-חשאי. עוד העלתה החקירה כי השניים התבקשו עם כניסתם לישראל לרכוש טלפונים סלולריים וכרטיסי סים, על מנת שיוכלו לעמוד בקשר חשאי מול אותם גורמי חמאס.

מחקירתו של רג’ב דכה עלה כי ביצע משימות בהנחיית החמאס הצבאי ובתוך כך צילם מתקנים ביטחוניים שונים באזור המרכז, כגון בסיסים צבאיים, מתקנים משטרתיים, מיקומי כיפות ברזל, מידע אודות אנשי כוחות ביטחון ואף התבקש להעביר מיקומי נפילות טילים במהלך סבב הלחימה האחרון. רג’ב פעל בהתאם להנחיות והעביר את התמונות למפעילו בחמאס.

החקירה בשב”כ חשפה את פעילי החמאס אשר עוסקים בתחום הריגול. בחקירה עלה גם כי מתקאל רציע, כבן 32, המתגורר בית להייה, פעיל הזרוע הצבאית של חמאס, גייס והפעיל את רג’ב דכה.

ביום ב׳, ה-27/01/20, הוגש כנגד השניים כתב אישום לבית המשפט המחוזי מרכז, המייחס להם עבירות ביטחוניות חמורות.

החמאס ברצועת עזה ממשיך לנצל באופן ציני את מעבר ארז בין רצועת עזה לישראל לטובת קידום טרור בישראל.

שירות הביטחון הכללי רואה בחומרה רבה ניצול של אזרחים ישראלים להם גישה לרצועת עזה ולישראל לטובת קידום לפעילות טרור. *שב”כ ימשיך לפעול עם שותפיו במשטרת ישראל לנטר ולסכל כל פעילות ריגול עוינת מצד ארגוני הטרור ברצועת עזה.

Image result for ‫שב"כ‬‎

קרדיט: תקשורת שב”כ

כתיבת תגובה