דיווח:ארה”ב מתכוונת להשתלט על מעבר הגבול באלקאים בין סוריה ועירק

מפקד בכיר במיליציית אלחשד אלשעבי העירקית  מזהיר מפני תכנית אמריקאית לבסס את שליטתה על מעבר הגבול החשוב- אלקאים שליד עיר המחוז-אלבוקמאל שבשטח הסורי הגובל עם עיראק, במטרה לאפשר העברת טרוריסטים מסוריה לעירק – כך מדווחת סוכנות החדשות האיראנית – “פארס”.

תוצאת תמונה עבור ‪Bukamal border crossing‬‏

על פי דו”חות מודיעיניים, כ – 18 כלי רכב צבאיים משוריינים מארה”ב הוצבו לאורך הגבול בין עיראק לסוריה – כך מדווח אתר החדשות בשפה הערבית –  “אל-עלם”.

אל-מוסאוי הצביע על כוונת כוחות הצבא האמריקני לגרור את כוחות “אלחשד אל-שעבי” שהתפרסו לאורך הגבול העיראקי עם סוריה ,לעימותים, ואמר כי האמריקנים מתכוונים להשתלט על מעבר הגבול שליד אלאבוקמאל  על מנת לסלול את הדרך למחבלים של דאעש לעבור לעיראק.

אל-מוסוי הצביע גם על המאמצים האמריקאים לערער את הביטחון השוטף בעיראק כדי להבטיח המשך נוכחותה הצבאית במדינה זו, והדגיש כי כוחות “אלחשד אל-שעבי” מוכנים לחלוטין להתעמת עם הכוחות האמריקאים למקרה שיפתחו את הגבולות בפני לוחמי דאעש.

בהתפתחויות דרמטיות מיום שישי האחרון, ארה”ב הגבירה את פעילות הסיור במערב עיראק – אמר מומחה צבאי, והזהיר כי הכוחות האמריקנים מנסים להעביר את לוחמי דאעש ומחבלים אחרים ממזרח דיר א-זור ואידלב לאזור בטוח בעיראק .

תמונה קשורה

אתר החדשות “אל-מעלומה”  ציטט את קאזם אל-חאג ‘ שאמר כי הכוחות האמריקנים ביצעו לאחרונה פעולות סיור נרחבות במערב עיראק ובאזורים הסמוכים לגבול עם סוריה.

הוא הוסיף כי האמריקאים רוצים להגדיל את מספר הטרוריסטים בעיראק, ואמר כי פעולות הסיור בוצעו כדי להכשיר מקום מקלט עבור המחבלים מפני כוחות הביטחון המשותפים של עיראק וסוריה.

אל-חאג ‘הדגיש כי בכוונת וושינגטון להעביר את לוחמי דאעש בדיר אזור, כמו גם לוחמים אחרים ממחוז אידלב לאזור בטוח בעיראק, שיישלטו בהם מהאוויר ומהיבשה , וכי הצבא הסורי ובעלי בריתו מתכוננים פעולות  נגד אותם כוחות שהאמריקאים הכשירו.

בהודעה באותו נושא, בתחילת החודש, הזהיר מומחה ביטחוני עיראקי, כי ארה”ב תכננה לסייע לכמה אלפי טרוריסטים נוספים של דאעש לעבור מסוריה לעיראק.

תמונה קשורה

“וושינגטון מתכננת לעזור ל -5,000 מחבלים נוספים של דאעש לצאת מסוריה ולהגיע לעיראק”, אמר אל-מלואמה, סבאח אל-אקילי.

המומחה הביטחוני העיראקי תיאר את המהלך האמריקני כניסיון לערער את הביטחון בתוך עיראק, כאשר הפרלמנט העיראקי נחוש בדעתו לגרש את מחבלי דאעש מעיראק .

“ארה”ב מתכוונת לרכז בעירק את מחבלי דאעש ולשחררם מאוחר יותר  בדיוק כפי שעשתה בעבר”-אמר.

סייע :בר מאיר מקבוצת נציב

US Plotting to Take Control of Key Iraq-Syria Border Crossing

כתיבת תגובה