קצין סורי בכיר: לישראל יש נשק קטלני שלאיראנים אין תשובה אליו

קצין בכיר לשעבר בצבא הסורי שוחח עם רשת אל-חדת' הסעודית והסביר כיצד ישראל פועלת בהצלחה בשטח סוריה. לדבריו, "30% מההצלחה הישראלית היא מגיוס משתפי פעולה, 70% – בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת"

مقابلة خاصة | المحلل العسكري السوري العميد أسعد عوض الزعبي - YouTube

 

הפעילות הישראלית בסוריה

תא"ל אסעד עוואד אל-זובי, קצין בכיר לשעבר בצבא הסורי, שוחח היום (רביעי) עם ערוץ אל-חדת' הסעודי והתייחס להצלחות הישראליות בפעולות הממוקדות כנגד ההתבססות האיראנית בסוריה .

לדבריו של אל-זובי: "הדיוק של ישראל מתחלק לשני חלקים – החלק הראשון מהווה כ-30% והוא משתפי הפעולה והמרגלים שמגויסים על ידי ישראל וארצות הברית, והחלק השני שהוא 70% אשר נובע מהתפתחות טכנולוגית ואלקטרונית". לדבריו, "ישראל וארה"ב מתקדמות מאוד בתחומי הגילוי, המעקב, האזנה ושיבוש. לדוגמא, כטב"ם ישראלי התרסק באזור אל-בוכמאל כבר בשנת 1973, משמע, לישראל הייתה את הטכנולוגיה הזו כבר אז. כלי הטיס הבלתי מאוישים שלה מבצעים את אותן פעולות שיבוש, גילוי והאזנה. לכך, צריך להוסיף שבידי ישראל יש גם שבבים אלקטרוניים"

רוב ההצלחה הישראלית נובעת מהקדמה הטכנולוגית שיש בידיה. בעניין המטרות המדויקות שהיא פוגעת בהן – אם זה מבנים או אישים, הדבר נובע מכך שיש לה בהחלט נשק מדויק ביותר".
עוד אמר אל-זובי: "ישראל משתמשת בנשק מדויק מסוג הלפייר, בהם עשתה שימוש אפילו בביירות. הטילים האלו פותחו על מנת שיהיו מדויקים מאוד ויוכלו להיות משוגרים מכלי טיס בלתי מאוישים. הטילים האלה לא רק שפועלים בעזרת שבבים אלקטרוניים ומצלמות שמותקנות עליהם, אלא גם ניתן לשנות את מסלולם בכל רגע נתון".

קרדיט: מאיר בר מקבוצת נציב   קרדיט לתמונה: רשת אלחדת'