מומחים בנושא מימים ימימה: בכיר בוותיקן טוען שישראל עורכת טבח בעזה

כמי שטבח בעם היהודי רק בגלל חילוקי דעות דתיים הפך פתאום מומחה לענייני טבח והרג חסר הבחנה!

שקודם יפשפשו במעשיהם ויבקשו מחילה מהעם היהודי לדורותיו לפני שיפנו להטיף מוסר שהם כה מתגאים בו!

 

שגרירות ישראל בוותיקן גינתה את דבריו של מזכיר המדינה של הוותיקן, הקרדינל פייטרו פרולין, שאמר כי מה שמתרחש ברצועת עזה זה "טבח".

במפגש שהתקיים אתמול, גינה פרולין את טבח ה-7 באוקטובר וכינה אותו "בלתי אנושי" וקרא לשחרור כל החטופים. הוא גם הדגיש את זכותה של ישראל להגן על עצמה, אך הוסיף כי "עם 30 אלף מתים, היא לא פרופורציונלית". "אני חושב שכולנו כועסים על מה שמתרחש, על הטבח הזה, אבל צריך להיות לנו אומץ להתקדם ולא לאבד תקווה".

בהודעת השגרירות היום נאמר כי זו "הצהרה מצערת" וכי "לשפוט את הלגיטימיות של מלחמה בלי להתחשב בכל הנסיבות הרלוונטיות ובכל המידע יוביל באופן בלתי נמנע למסקנות שגויות".

בשגרירות ציינו בין השאר כי חמאס הפכה את עזה "לבסיס הטרור הגדול ביותר שנראה אי פעם" וכי "הבנייה של תשתית הטרור חסרת התקדים הזו זכתה לתמיכה פעילה של האוכלוסייה האזרחית", כולל במהלך ההתקפה על ישראל ב-7 באוקטובר.

 

עוד הדגישה ההודעה כי "הפעולות של צה"ל מבוצעות תוך ציות מלא לחוק הבינלאומי" וכי "על כל חמוש חמאס שנהרג, שלושה אזרחים איבדו את חייהם" בניגוד למלחמות בסוריה, בעיראק ובאפגניסטן שבהן היחס עמד על תשעה עד עשרה אזרחים הרוגים על כל מחבל הרוג. "לכן, השיעור של ההימנעות של צה"ל מהרג של אזרחים גבוה פי שלושה, על אף ששדה הקרב בעזה מורכב יותר".

"על בסיס כל זה, כל משקיף אובייקטיבי לא יכול אלא להגיע למסקנה שהאחריות למוות ולהרס בעזה היא על חמאס ועל חמאס עצמה", סיכמה ההודעה הישראלית. "שוכחים את זה לעתים קרובות מדי ובקלות רבה מדי. לא מספיק לגנות את הטבח הג'נוסיידי של ה-7 באוקטובר ואז להפנות אצבע לעבר ישראל תוך התייחסות לזכותה להתקיים ולהגנה עצמית רק כדי לצאת ידי חובה ולא להתחשב בתמונה הגדולה".

Pope reflects on meeting Israelis, Palestinians - YouTube

קרדיט: ערוץ הטלגרם מבט עולמי   קרדיט לתמונה: רשתות חברתיות