עיראק: חיל האוויר האמריקאי בגיחות אינטנסיביות לאורך גבול סוריה- עיראק

כלי תקשורת עיראקים דיווחו על טיסות אינטנסיביות של מטוסי קרב אמריקאים היום, יום רביעי, 11 באוקטובר, לאורך הגבול עם סוריה, במשימות סיור אווירי.

סוכנות הידיעות ציטטה מקור ביטחוני עיראקי שאמר: "המחוז העיראקי אל-קאים, ממערב לעיר אנבאר, תיעד גיחות סיור אווירי חדשות של מטוסים צבאיים ומל"טי סיור אמריקאים לתוך שטח סוריה הבוחנים אם יש שם התפתחויות ביטחוניות".

המקור הסביר כי המטוסים טסו במשך זמן רב בשמי אותם אזורים, והצביע על כך שלראשי מערכת הביטחון העיראקים המוצבים בגזרה המערבית של המחוז אין מידע על טיסות אלו.

ידיעה זו מגיעה שעות ספורות לאחר שמל"טים לא מזוהים תקפו שיירה צבאית של מיליציות הנתמכות על ידי איראן מזרחית לעיר אלבוקמאל בנפת דיר א-זור, כך דיווחה הסוכנות הטורקית אנטוליה, שלא התייחסה לנזקים שנגרמו לשיירה הנ"ל.

אתמול דיווחו מקורות  כי מל"טים תקפו אתרים של מיליצות הנתמכות על ידי איראן באזורי חראבש, אל-הארי ואל-חומאידה מזרחית לאלבוכמאל, מבלי לציין את שיעור האבדות בתקיפה זאת. 

לאחרונה תקפו מל"טים לא מזוהים עמדות של מיליציות איראניות במדבריות אל-קוריה ואל-אשרה. באותה תקופה, האזור היה עד להתרעה ביטחונית נרחבת של המיליציות האיראניות לאחר ההפצצה, והם נפרסו מחדש לאורך כל קו הגבול הסורי-עיראקי ולאורך הדרך לשדה התעופה הצבאי שבדיר א-זור.

קרדיט: בלדי ניוז    קרדיט לתמונה: צבא ארה"ב