אזהרה הרמס"ד לשעבר לאיראן: ניצול לרעה של המצב יעלה לכם ביוקר רב

בראיון בלעדי לאתר החדשות "רדיו פרדה", אפרים הלוי, ראש המוסד לשעבר, תוך שהוא מכיר בעובדה שהחמאס הפתיע את ישראל, הזהיר מפני כל ניסיון של איראן, במיוחד באמצעות חיזבאללה בלבנון "לנצל לרעה את המצב הנוכחי".

ארגון חמאס הפלסטיני, השולט ברצועת עזה, שיגר בבוקר יום שבת אלפי רקטות לעבר ערי ישראל, ולאחר מכן, בפעולה חסרת תקדים, חמושים של חמאס והג'יהאד האיסלאמי הרסו את גדר עזה ונכנסו לעיירות ישראליות, הם התעמתו עם האזרחים והחיילים של אותם אזורים ביבשה ובים.

בראיון לרדיו פרדה הסביר אפרים הלוי על המצב הנוכחי כי "בדרום ישראל מתנהל מבצע גדול לפינוי השטח משאר כוחות חמאס. המבצע הזה עדיין לא הסתיים וכמה קבוצות של אנשי חמאס עדיין נוכחים בדרום. אבל רוב החלקים שהיו בידי חמאס שוחררו, אבל כמובן במחיר של הרג אנשים".

בכיר ביטחוני ישראלי לשעבר אמר כי "פעילות אווירית נמשכת ועד כה נערכו 500 גיחות מעל רצועת עזה. כנראה שלאחר סיום פעולת הטיהור תתבצע בעזה מבצע קרקעי רחב היקף נגד חמאס".

קרדיט: דובר צהל

 

אזהרה לאיראן על התערבות חיזבאללה

בתשובה לשאלה לגבי תפקידה האפשרי של איראן באירועים אלו, אמר אפרים חלבי: "אחד החששות שלנו הוא שבמקביל למה שקרה בדרום המדינה, ובזמן שאנחנו מודאגים מהאירועים בדרום ישראל, חיזבאללה, שהוא הכוח שבשליטת איראן הנמצא בלבנון, יאולץ לתקוף, או אז תהיה תגובה ישראלית חריפה בצפון".

ראש המוסד לשעבר הזהיר עוד את שלטונות איראן , "אם הייתי במקום האיראנים, הייתי חושב עשר פעמים במקום פעם אחת, לפני שאני מנסה לנצל את האירועים בדרום ולנסות לפגוע בישראל". לדעתי פעולה כזו תעלה להם ביוקר מאוד מאוד".

כלי תקשורת בישראל מדגישים כי ראשי חמאס והג'יהאד האסלאמי בפלסטין קיימו לאחרונה מספר פגישות עם חסן נסראללה, מזכ"ל חיזבאללה בלבנון, ומעריכים זאת כחלק מפעילותם המשותפת במסגרת יעדי הרפובליקה האסלאמית נגד ישראל.

חיזבאללה בלבנון הכריז בשבת על תמיכתו המלאה בחמאס, במקביל לתחילת העימותים החדשים בין חמאס לישראל, ובאותו יום עמדו מספר תומכי חיזבאללה בסמוך לגבול ישראל בדרום לבנון וצפו באירועים בזו תוך ירי יריות אזהרה.

ב-15 באוקטובר אמר שר בממשלת ישראל לעיתון "ידיעות אחרונות" כי ייתכן שהתקפות הפתע של כוחות חמאס מרצועת עזה לדרום ישראל יהיו הקדמה למבצע רחב יותר שיוציא חיזבאללה מגבולה הצפוני של ישראל.

ייתכן שזו תמונה של ‏‏‏5‏ אנשים‏ ו‏טקסט שאומר '‏צלף‏'‏‏

קרדיט: דובר צהל

 

מתקפת פתע וגישה עתידית לעזה

עוד אישר אפרים הלוי , בנוגע להפתעת גורמי הביטחון הישראליים בפיגוע בשבת, ואמר: "כנראה לאחר תום המלחמה, נקים ועדה שתבדוק את הפרטים של כל מה שקרה בימים שלפני המלחמה. , וכנראה נגיע לכמה תוצאות".

הבכיר הישראלי לשעבר הודיע ​​גם כי "יהיו תוכניות רבות להחליש קשות את חמאס מבחינה צבאית, הרבה יותר ממה שנעשה עד כה".

בסוף השיב ראש המוסד לשעבר לשאלה "האם אפשר שישראל תחזור ותשתלט על כל רצועת עזה?", אמר כי "לא אסביר את הפרטים ואת פעולתם של הכוחות הישראליים, איך זה ייראה, בין אם זה הולך לכיבוש רצועת עזה וההשלכות, או אם יש לנו תוכנית חלופית. "אני לא יודע מה התוכנית המבצעית".

הוא הוסיף: "אבל כפי שאמרתי, יש כמה אפשרויות ואני חושב שזה לא האינטרס של ישראל לחשוף את תוכניותיה לגבי עזה אחרי שדרום ישראל יפונה מאנשי חמאס".

קרדיט לתמונה: דובר צה"ל