למעלה מ-30 חיילים סורים נהרגו בפיצוץ מנהרה מתחת לעמדתם בצפון המדינה

עשרות מאנשי כוחות צבא סוריה והמיליציות התומכות בהם נהרגו ונפצעו בפיצוץ מנהרה מתחת לאחת מעמדותיהם הצבאיות דרומית לאדליב,שבצפון סוריה, על ידי פלגי האופוזיציה, היום אחר הצהריים, שבת, 26 באוגוסט.  

מקור צבאי אמר ל"בלדי ניוז" כי סיעות האופוזיציה בחדר המבצעים "אלפתח אל-מובין", ארגון הגג של המורדים הסורים בצפון סוריה, בצהריים בשבת, פוצצו מנהרה מתחת למחנה של כוחות המשטר והמיליציות התומכות בו בכפר אלמלאג'ה באזור הכפרי הדרומי של אידליב. 

 

הגורם הוסיף כי יחידה צבאית מ"אל-פתח אל-מובין" נכנסה לאתר לאחר הפיצוץ וסרקה את האזור, והרגה את שאר חברי כוחות המשטר והמיליציות שנכחו במקום.

רדיו סאוה הסורי טוען כי בפיצוץ נהרגו כ-30 חיילים סוריה.

הגורם ציין כי המבצע הנ"ל הביא למותם ולפציעתם של עשרות מכוחות הצבא הסורי והמיליציות התומכות בו, בנוסף לכך שהושמדו גם כלי רכב צבאיים רבים.

הוא הסביר כי ההיערכות למבצע ארכה זמן רב שהיה כרוך במאמץ גדול של חפירת מנהרה בתנאי קרקע קשים בגלל הגבעות הסלעיות המאפיינות את האזור.

הגורם ציין כי לאחר ביצוע הפעולה התרחשו עימותים אלימים בין כוחות צבא סוריה ליחידות מהאופוזיציה בצירים הסמוכים למקום.

הוא ציין כי לאחר הפיצוץ החלו כוחות המשטר להפגיז באופן אינטנסיבי אזורים בג'בל אלזאוויה בארטילריה ומשגרי רקטות, על מנת שיוכלו להגיע למקום היעד, לחלץ את גופות ההרוגים ולטפל בפצועים.

קרדיט לתמונה: רשתות חברתיות