פוטין מינה גנרל בדימוס, שהיה מעורב ברצח אזרחים סורים, כמפקד וגנר

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הציע את השם "אנדריי טרושב", להחליף את "יבגני פריגוז'ין" כראש קבוצת שכירי החרב וגנר, בעקבות מהרד והוצאתו לגלות של האחרון.

המלצתו של נשיא רוסיה הגיעה במהלך פגישה, בעקבות מרד שכירי החרב של וגנר, להעביר את הנהגת הקבוצה לידי אנדריי טרושב, המכונה "סידוי", כך דווח ברשת "CNN", והעיתון הרוסי " קומרסנט".

"טרושב", המכונה בשם "סידוי", שפירושו "אפור שיער" ברוסית, הוא אחד המייסדים והמפקד הבולטים במיליציית וגנר. הוא קולונל רוסי בדימוס, על פי מסמכי הסנקציות האירופיות שנחשפו.

"טרושב" כיהן בעבר בתפקיד ראש המטה כללי של שכירי החרב של וגנר בסוריה, והוא היה מעורב ישירות בפשעים נגד אזרחים במהלך המבצעים הצבאיים, לפי רויטרס. הוא גם היה מעורב במיוחד בפעולות במחוז דיר א-זור ומדבר פלמירה, והוא נכלל ברשימה ב-2021. ברשימת הסנקציות האירופאיות.

מדיווחים בעיתונות עולה כי מיליציית "וגנר" ממוקמת כיום בתוך שדות הנפט במדבר הסורי, בנוסף לנוכחותה בשטח המוסכם בין טורקיה ורוסיה, המכונה אזור חחא מתיחות, וכן יש איתם למעלה מ-3,000 מתגייסים סורים בפיקודו של מפקד וגנר בתוך ומחוץ לסוריה, ויש גם כאלו שגויסו ונשלחו גם לחו"ל.

קרדיט: בלדי ניוז    קרדיט לתמונה: קומרסט