מפקד חדש לחטיבת גולני 

 אלוף-משנה יאיר פלאי נכנס לתפקיד מפקד חטיבת גולני במקומו של אלוף-משנה ברק חירם, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות. אלוף-משנה חירם יועלה לדרגת תת-אלוף ויתחיל בקרוב את תפקידו כמפקד עוצבת “הבזק” (99).

טקס חילופי המפקדים נערך הערב (ב׳), באתר המורשת של חטיבת גולני, בראשות מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם, מפקד עוצבת “געש”, תת-אלוף דדו בר כליפא ובהשתתפות מפקדים, חיילים, משפחות ומוזמנים נוספים.

מדבריו של מפקד עוצבת ״געש״, תת-אלוף דדו בר כליפא: ״ברק, זהו טקס סיום עבורך, אך חטיבת גולני לעולם לא תפרד ממך. אחרי הכל זהו מחוז ילדותך ובגרותך. במשמרת שלך קידמת בחריצות ובמקצועיות את מוכנות החטיבה למלחמה. בזמן קצר, הראת לי את גולני שלך. מקצועיות ורוח קרב שמפעמת גם באחרון הלוחמים, קומות שבנית על יסודות מורשת החטיבה וקרבות מפוארים. גם בדורנו אנו, בלבנון השנייה, עופרת יצוקה וצוק איתן לא היה אחד שהתבלבל – כשהיה מורכב שלחו את גולני לטפל. גולני היא הסיפור של עם ישראל. פלאי, אתה שב הביתה והפעם כמפקד החטיבה. אתה חמוש בתרמיל חייך והוא עמוס נסיון קרבי ומבצעי עשיר, פיקוד בגובה העיניים, אתה רותם ומחבר את כולם אליך. זכור כל העת את המצפן לשמו החטיבה הזו קיימת – לבצע את המשימות המורכבות ביותר ולנצח. אין פשרות עד הנצחון – שנמשיך לשמור על אחדות מתוך ייחודיות, שלא יגבה ליבנו ושלנגד עיננו תעמוד תמיד המשימה, ממנה שבים רק לאחר שמנצחים״.

מדברי מפקד החטיבה היוצא, אלוף-משנה ברק חירם: “סוד עוצמתה של חטיבת גולני הוא באנשים ובתחושת השייכות שיש למשרתים בה: ׳גולני שלי – גולני שלנו׳. להיות בגולני מחייב אותך לשים בצד את האני הפרטי ותמיד לחשוב קודם על החברים, על המחלקה, על הפלוגה ועל המשימה.
חטיבת גולני מציעה לאנשיה הגשמה דרך הכלל ויצירת משמעות דרך חיבור, לפעול יחד כדי להגן ולקיים בית, משפחה וחיים בארץ ישראל. פלאי, אתה מקבל היום לידך את חטיבת גולני, אין ראוי ממך להוביל אותה להישגים בשגרה ולפקד עליה בלחימה. שמור על שמורת הטבע הייחודית הזו – היא חיונית לצה״ל ולעם ישראל״.

מדברי מפקד החטיבה הנכנס, אלוף-משנה יאיר פלאי: ״הגעתי לחטיבת גולני לפני 22 שנה. כחייל וכמפקד צעדתי בשבילי חטיבה מיוחדת זו, שהינה חלק ממי שאני היום. אני עומד כאן לפניכם ברגשות של הכרת תודה, למפקדים שבחרו בי והעניקו לי את הזכות להוביל את החטיבה, בחרדת קודש על גודל האחריות המונחת על כתפיי, ומעל הכל, עם אמונה גדולה בחיילי החטיבה ומפקדיה שיוכלו לכל אתגר. לאורך השנים איבדתי חברים יקרים, אחים לנשק, לוחמים ומפקדים. הנופלים – חבריי, נשארו צעירים לעד ודמותם מלווה אותי בכל צעד. בחייהם ובמותם ציוו לנו את החיים, וציוו לנו את הניצחון. ברק, תמה לה תקופה בה הובלת את החטיבה והותרת בה את חותמך. אתה מפקיד בידיי היום חטיבה חזקה וכשירה ללחימה. בשמי ובשם מפקדי ולוחמי גולני, אני מבקש להודות לך על פועלך ולאחל לך הצלחה בהמשך הדרך״.

WhatsApp_Ima...
קרדיט: דובר צה”ל