באמ”ן מעריכים: מבצע ‘שומר החומות’ יארך שבועות

כבר לפני חודש וחצי התריעו באגף המודיעין של הצבא על כך שהולכת להיות הסלמה עד כדי מלחמה סביב ירושלים, ביטול הבחירות, המחסומים בשער שכם, שכונת שמעון הצדיק והעימותים בהר הבית הביאו את אמ”ן למסקנה, בצד העזתי היה זה מוחמד דף שנקרא ברשתות החברתיות להציל את המצב, הקריאה היתה ברורה, למען ירושלים יש נכונות גם למלחמה.

גם ביום ירושלים השבוע הגיע מידע מדוייק, שהולך להתבצע ירי על ירושלים, חלק מההכנות הצבאיות הושלם, חלק לא, כיפת ברזל לדוגמא לא נפרסה באזור והאירועים אושרו, וטוב שכך, מכאן הכל התגלגל.

החמאס ,ויחיא סינואר בראשו, חשבו שישראל תגיב על הירי בכמה ימי קרב קלים, ההלם מעוצמת התגובה היה עצום וצה”ל למעשה שלל כמעט לחלוטין את שלושת היסודות שעליהם בנה החמאס במשך שנים.

הראשון מערך הייצור וההתעצמות נוטרל כמעט לחלוטין לפרק זמן ארוך, יקח להם שנים לשחזר אותם.

השני 10 בכירים מאוד במערך הפיקוד והשליטה חוסלו, כשלשניים מהם אין תחליף בעת הזו.

השלישי והחשוב מכולם השמדת המינהור התת קרקעי לאורך ולרוחב רצועת עזה כולל תאי השליטה מהם יוצאים למתקפה, מהם משוגר התמ”ס ,מהם מבוצע ירי ומהם מתחיל כל תמרון, מדובר באלפי ק”מ שעשרות רבות של מחבלים נקברו תחתם, אחרי תקיפות הלילה.

באמ”ן יודעים על לפחות 90 בכירים שחוסלו בימי הלחימה והמאמץ עכשיו יהיה לנטרל את כל קווי הייצור שנותרו, לחסל עוד ועוד בכירי חמאס, ולנטרל כמה שיותר אמצעי שיגור.

לכן לפי ההערכה הלחימה תארך עוד מספר שבועות, גם החמאס ערוך לכך כאשר ההישג הגדול שלו כרגע הוא המוכנות להקריב הכל למען ירושלים וככזה הוא נחשב גיבור בעיניי הפלסטינאים והערבים

הישג נוסף לחמאס הוא יצירת הקשר המאפשר אלימות בתוך המדינה סביב ירושלים.

ומה תהא תמונת הנצחון?
מבחינת ישראל שלילת היכולות לחלוטין בשלושת היסודות ואח”כ להיכנס להסדרה למען העם העזתי, לכך צריך זמן ואורך רוח ואת זה יש לצה”ל, ויחד עם הגיבוי המלא מקווים שבסוף זה יושג.

תמונה

קרדיט: דן אסולין מקבוצת נציב