"פעימה אלקטרומגנטית גרעינית"- כך תתקוף ישראל את אירן ע"פ מקורות זרים

בשעה שהעולם המערבי עוסק באופציות של תקיפה ישראלית – אווירית או ימית – על מתקני הגרעין האיראנים במטרה לבלום את פיתוח היכולת הגרעינית הצבאית שלה, הולכת ומתגבשת בסוכנויות הביון האמריקאיות השונות ההערכה כי ישראל מתכננת לפגוע באיראן באמצעות אופציה אחרת לחלוטין, אשר בשפה המדעית קרויה "פעימה אלקטרומגנטית גרעינית" או בשפה המדעית NEMP – קיצור של Nuclear Electro-Magnetic Pulse.

Image result for NEMP

המשמעות המעשית של "פעימה" כזו היא: כתוצאה מפיצוץ גרעיני בגובה רב מעל פני כדור הארץ נוצר גל חשמלי בלתי נראה, הדומה במהירות הופעתו לברק, ושעצמתו העזה מסוגלת לשבש לחלוטין את כל אמצעי התקשורת האלקטרוניים במדינת האייטולות. על האופציה הצבאית הישראלית הזו, שאינה כרוכה בסיכון חייהם של טייסים או אנשי קומנדו ימי,דיווח כבר לפני כחצי שנה העיתון הבריטי "סאנדיי טיימס", המסתמך על חוות דעת מקצועית של מומחי ביטחון אמריקאים, המעריכים כי בשיטה התקפית כזו מסוגלת ישראל לשגר את הרפובליקה האיסלמית של איראן "בחזרה לתקופת האבן".

בהקשר זה, טוען מארק לאנגפן – יו"ר ארגון "אמריקאים למען ישראל " שכמעט בוודאות שהפנטגון הציב את הצוללות של אוהיו בקרבת איראן. הצוללות אוהיו מאובזרות באופן מלא על מנת להכיל תרחישים רבים של התקפות נגדיות, כולל התקפה מיידית של טכנולוגית NEMP אשר יכולה לטגן בזמן קצר את כל המעגל של החוף המערבי באיראן כולל את כל הטילים שלה נגד ספינות אמריקאיות.

בקצרה, ארצות הברית מזהירה במפורש ובאופן ברור כי איראן עשויה להשתמש בראשי קרב טקטיים נגד ה- NEMP שלנו. אם איראן תהיה טיפשית מספיק כדי לעשות ניסיון כזה, היא תהפוך להיסטוריה במערכה האחרונה של הרפובליקה האסלאמית באיראן.

קרדיט:מאיר בר – מקבוצת נציב

Image result for Nuclear Electromagnetic Pulse

 

 

כתיבת תגובה