"צחצוח חרבות" דיפלומטי-2: שגריר אמריקאי מזהיר את רוסיה מעל סיפון אניה

דִּיפְּלוֹמַטְיָה שֶׁל סְפִינוֹת תּוֹתָחִים – ביטוי מתחום היחסים הבינלאומיים, שמשמעותו הפגנת כוח שעושה מדינה באמצעות צייה המלחמתי כדי לכפות את רצונה על מדינה חלשה ממנה.

Related image

צחצוח חרבות -2: המלחמה הדיפלומטית עולה שלב. שגריר ארה"ב ברוסיה מזהיר אותה על מעשיה בעזרת "דיפלומטיה של ספינות תותחים".

👈שגריר ארה"ב ברוסיה, ג'ון האנטסמן, עלה על סיפון אחת משתי נושאות המטוסים של חיל הים האמריקני שהגיעו לים התיכון ביום שלישי, כדי להזהיר את רוסיה מפני הפעילות שלה בסוריה ובעולם.

👈ארה"ב ומדינות מערביות אחרות מאשימות את רוסיה במגוון "התנהגויות רעות", הכוללים תוקפנות באוקראינה, מעורבות במלחמת האזרחים בסוריה, שליחת יועצים צבאיים לוונצואלה וניסיונות להשפיע על בחירות ברחבי העולם.

👈בסוף השבוע שעבר נפגש נשיא סוריה, אסד, עם בכירים רוסים בסוריה, לפי הדיווחים בקרוב הצדדים יחתמו על הרחבת הנוכחות הימית של רוסיה בנמל טרטוס עד שנת 2092.

👈מפקד הצי של ארה"ב אמר, כי שליח ארצות הברית לרוסיה צפה בפעולותיהם של 9,000 מלחים ונחתים, 130 מטוסים ו -10 ספינות על צי ארה"ב "לינקולן".

👈מפקד הצי גם אמר כי נוכחות 2 נושאות המטוסים האמריקאיות  – לינקולן וג'ון סי. סטניס, בים התיכון "מייצגות כל אחת 100,000 טונות של דיפלומטיה בינלאומית ".

👈הדיפלומט האמריקאי, האנטסמן, אמר "כשיש לך 200 אלף טונות של דיפלומטיה שנוסעת בים התיכון, זוהי דיפלומטיה המקדמת את עצמה – אין צורך לומר דבר אחר".

👈האנטסמן הציג את נושאות המטוסים כ"הגנה חזקה", "שתשלים את הדיאלוג המדיני בקריאה לרוסיה להפסיק את פעילותה הגורמת לאי-יציבות בעולם".

👈מפקד הצי האמריקני הוסיף, כי קבוצת הקרב של נושאת המטוסים מתפרסת בים התיכון לראשונה מאז שנת 2016.

👈רוסיה שלחה את נושאת המטוסים היחידה שלה, "האדמירל קוזנצוב", לסיוע בהתקפות אוויריות בסוריה ב -2017.אך היא כרגע בשיפוצים המספנה בצפון רוסיה.

קרדיט לתרגום-אברהם תמקר- פרד"ס